Menü
Akril vagy builder gél, melyiket válasszuk?
2024.07.24.

“Ahány ház, annyi szokás.” Igaz ez a mondás a műkörmös szakmára nézve is; nemcsak az alkalmazott technikákat illetően, hanem a felhasznált alapanyagok tekintetében is.

Valaki a zseléhez szokott, valaki a porcelánhoz, és ma már egy olyan építő alapanyag is a piacon várja a szakembereket, ami a kettőnek az ötvözete. A halmazállapotokat tekintve az építőzselé és a poly gél áll közelebb egymáshoz.

A két anyag között azonban jelentős a különbség. Leginkább a használatukat tekintve, mert mindkettőhöz szükség van ecsetre és UV-lámpára, na és persze sablonra is. Ez azonban már eltérő, mert a zselés körmök papírsablonnal, az akril verziók pedig reverse tippel készülnek.

Mikor válasszunk akril gélt?

A Roniki kínálatában található poly gél kezdő körmösöknek is tökéletes választás lehet, mert nagyon egyszerű használni. A zselé esetében gyakorlást igényel az ecsetkezelés, az anyagfelhordás és a reszelés is.

Azok is előszeretettel használják, akik a porcelántechnikához vannak szokva, mert sok mozdulat egyezik. A zselét kedvelő körmösök is könnyedén áttérhetnek erre az anyagra, mert kellemetlen szagok nélkül könnyíti meg az építés folyamatát. De akkor is jó választás, ha valaki nem boldogul a zselék viszkózusabb anyagával, és a szalonban nincs lehetőség a porcelán használatára. 

Milyen körmök készülhetnek ezekkel az építőanyagokkal?

Ma már olyan színekkel látnak el minket a gyártók, hogy mindkét anyaggal építhetünk szinte bármit. Akár színes alapanyagokról beszélünk, akár a körömágy-hosszabbító típusról vagy az átlátszóról, az eredmény önmagáért beszél. A zselé és a poly gél is egyaránt tartós körmöket eredményez, amik nem töredeznek, illetve nem is repednek. Ugyanúgy alkalmas mindkettő arra, hogy megerősítsük a természetes körmöket, és arra is, hogy extra hosszúkat építsünk.

A kettő között azonban inkább az szokott a döntő lenni, hogy kinek, mekkora a tapasztalata. A zselé sokkal folyósabb anyag, így azoknak előnyös inkább, akik gyakorlottabb kezekkel rendelkeznek. A kezdőknek viszont tökéletes választás a poly gél, mert nem folyik el, így sokkal több idő áll rendelkezésre a formázáshoz.

Számít, hogy a zselés vagy a porcelánecset áll jobban kézre?

Ez nehéz kérdés, mert akad olyan szakember, aki zselés ecsettel használja a poly gélt, és olyan is, aki a porcelánnal hordja fel a zselét. Persze a szakmai útmutatás egyértelmű minden anyag esetén, de a szokások ezt felülírhatják.

A zselé esetében sokkal célravezetőbb, ha megtanulunk zselés ecsettel dolgozni, mert a porcelán természetes szőre nem erre az anyagra van tervezve. A poly gél esetében pedig inkább az anyag sűrűsége indokolja az utóbbi használatát, valamint a technika, amivel dolgozni kell.

Azt szokták mondani a profik, hogy mindent meg lehet tanulni, csak kellő gyakorlás kérdése. Fontos, hogy ne az legyen mérvadó, hogy eddig mivel dolgoztunk! Minden technikának és anyagnak megvannak a maga eszközei és metódusai.

FehérVár Magazin
Fehérvár Magazin
Rádió online
Vörösmartyradio

A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
Innen letöltheted.

Eseménynaptár