Menü
Így írjunk tökéletes motivációs levelet!
2024.07.24.

Ma már egyre több álláshirdetés előírja a motivációs levél küldését is az önéletrajz mellé. De mi is ez pontosan, és hogyan lehet jól megírni? Ehhez hozunk most néhány tippet!

A motivációs levél célja

A motivációs levél egy olyan dokumentum, amely lehetőséget ad a pozícióra pályázónak, hogy bemutatkozzon. Kifejtheti benne a jelentkezésének motivációját, és azt is megfogalmazza, miért éppen ő a legalkalmasabb az állás betöltésére. 

A jó motivációs levél hatásos és meggyőző, képes rávenni a munkáltatót arra, hogy a jelentkezőt állásinterjúra hívja. Az orvos állások Budapesten legtöbbje szintén kér motivációs levelet a pályázat benyújtása során. De szinte nincs is manapság olyan munkaadó, aki ne örülne egy ilyen, személyes hangvételű dokumentumnak. Ha például a BudapestAllas.hu oldalán megtaláljuk a számunkra legideálisabb munkakört, ne feledkezzünk el erről a lehetőségről!

Ilyen a jó motivációs levél

Annak érdekében, hogy a motivációs levél valóban képes legyen megszólítani a munkáltatót, elengedhetetlen a személyes hangvétel, a kedves, ugyanakkor formális stílus. A mondanivalóból derüljön ki, mennyire érdekes számunkra az állás. 

Persze mindez mit sem ér, ha nem vagyunk tisztában az adott cég küldetésével, értékeivel hitvallásával, valamint a nyitott pozíció ismérveivel. Tudnunk kell, milyen tapasztalatokat, készségeket és végzettséget várnak el a jelentkezőktől. Ezen információk birtokában képesek leszünk egy figyelemfelkeltő, személyre szabott levél megírására. 

Egy jó motivációs levél alapvetően három részből áll. Az első bekezdésben szólítjuk meg a címzettet, és fejezzük ki érdeklődésünket az adott pozíció iránt. Ezt követi a bemutatkozás, a szakmai tapasztalatok, iskolai végzettségek kifejtése. A záró egységben mondjuk el, miért esett a választásunk az adott pozícióra. Itt leírhatjuk, hogy személyes tulajdonságaink, képzettségünk és tapasztalataink miképpen szolgálnák a cég érdekeit. 

Jelentkezésből állásinterjú

Természetesen nem mindegy a megfogalmazás és a stílus sem. A motivációs levél hangneme legyen ambiciózus és pozitív. Egy optimista és lelkes levél biztosan növeli majd a sikeres jelentkezés lehetőségét. Jó, ha ez egy olyan dokumentum, amelyet munkaadóként mi magunk is szívesen olvasnánk.

Kerüljük a kritikát, a negatív megjegyzéseket! Legyünk inkább hízelgőek és fogalmazzuk meg, miért lenne rendkívül hasznos a cég számára, ha minket is a dolgozói között köszöntene! A levél zárásában semmiképpen se felejtsük el megemlíteni, mennyire várjuk a személyes találkozást. Végezetül a címzetthez forduljunk kéréssel a kapcsolatfelvétellel kapcsolatban, ehhez írjuk meg pontos elérhetőségeink mindegyikét is!

Egy jól megírt motivációs levél rengeteget hozzáad a jelentkezéshez, tulajdonképpen kis túlzással a siker kulcsának is tekinthető. Egy személyre szabott és meggyőző anyag képes kiemelni a sok-sok jelentkező közül, és elérni, hogy egy személyes interjú keretében bizonyíthassuk rátermettségünket.

FehérVár Magazin
Fehérvár Magazin
Rádió online
Vörösmartyradio

A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
Innen letöltheted.

Eseménynaptár